Studio za tonske probe, Novi Beograd
korisničko ime:
šifra:
Brza pretraga Foruma:

YU MIDI Forum

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja    TražiTraži   
Registruj seRegistruj se

Aranzersa vise memorijskog prostora od Roland G600
Idi na stranu 1, 2  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    YU MIDI forum -> Opisi instrumenata, saveti, preporuke...

Autor Poruka
djlabomi
old stuff

Pridružio: 14 Jan 2005

PorukaPoslao: Pon Jun 26, 2006 2:20 am    Naslov: Aranzersa vise memorijskog prostora od Roland G600
Odgovoriti sa citatom

Skoro sam poceo da pomalo radim i sa aranzerom.G600, zastareo aranzer, ali sasvim pristojno zvuci.
Smeta mi najvise na ovom aranzeru to sto moze da se pohrani sa 8 stilova istovremeno. Posto sam na forumu verovatno najmladji po stazu u radu sa aranzerom, zamolio bih iskusnije kolege da me posavetuju koji aranzer da jurim sa vise memorije.
I jos jedan (mali?) korak vise:
Kod kog aranzera je moguce zadati stil (ritam) unapred zajedno sa tempom, da ne mora da bude one jurnjave za usporavanjem ili ubrzavanjem tempa?
Znaci, interesuje me najjeftiniji model aranzera koji moze da zadovolji ova dva prohteva.Pogotovo "prohtev" da ima veci UserStyle.

Da...Imam problem i kad neke stilove sa kompjutera prbacim na FD - aranzer ih ne prepoznaje ili nece da ih ocita, nisam siguran.Da li je takve ritmove potrebno konvertovati u drugi format ili...?

Confused Pozdrav!
Nazad na vrh
djlabomi
old stuff

PorukaPoslao: Pon Jun 26, 2006 2:26 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dakle, ja bih da se otarasim Roland-a G600, kao klavijature koja, kao aranzer, ne zadovoljava neke moje prohteve.Ali, hteo bih da sa sto manje para dobijem sto vise muzike. Wink
Jeli Roland EM2000 u tom rangu ili ne?
Nazad na vrh
galidani

Pridružio: 07 Apr 2006

PorukaPoslao: Pon Jun 26, 2006 6:40 am    Naslov: odgovor
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav, da Em 2000 je extra, ali je mnogo skuplji u poredjenju sa G-600, za tvoje potrebe i priblizno istu cijenu preporucijem ti Korg is 50 ili 40 !

Naravno da sam odgovarao u sklopu cijene G-600 koja je ne zastarila vec otisla u kanalizaciju...
Nazad na vrh
Nemesis

Pridružio: 29 Apr 2006

PorukaPoslao: Pon Jun 26, 2006 9:15 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Imao sam Korg is 50 i to nije losa sprava ima 16 mesta za user ritmove ali ima malu memoriju za tvoje postavke (performance) tako da bih ti ja definitivno preporucio Roland EM200 ili G1000,sigurno se neces pokajati i moci ces mnogo vise ritmova da koristis i da sve sto ti treba usnimis ,naravno sa brzinom ritma i postavkom farbi,itd
To su super masine a mozes ih naci otprilike za 750-800 E.
Nazad na vrh
Adnan_00

Pridružio: 16 Sep 2005

PorukaPoslao: Pon Jun 26, 2006 11:43 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nemesis
Citat:
To su super masine a mozes ih naci otprilike za 750-800 E

Mozda su Korg PA50 i (pogotov) PSR9000 takojer jedna od opcija. Sto se tice cijene, PA50 sam vidjo za 600 eura, a PSR9000 za 700 eura. Ovo su polovni (i povoljni!) instrumenti, naravno.
Nazad na vrh
djlabomi
old stuff

PorukaPoslao: Uto Jun 27, 2006 2:09 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da budem iskren, pojma nemam ni kako se trenutno krece cena za Roland G600.
Nikada nisam imao Yamahine klavijature (koristio sam samo CS2X od kolege), pa mi zvuci interesantno predlog za PSR9000.
Korg PA50 isto dolazi u obzir.Ne bih se lako odlucio ako bih sveo najuzi izbor na ove dve klavijature. Confused
Sa Roland G serijom vec imam iskustva, znam o cemu se radi, tako da i to dolazi u obzir.
Sto se tice Korg-a IS50, nekako mi se cini da time ne bih ucinio znacajniji kvalitativni pomak.
Posto sam zacrtao sebi da sklopim jedan DAW za uzivo, necu da postavljam pitanja sta je jace sa samim bojama za sviranje.

Hvala na savetima!

P.S.

Mozda ima jos koji model ...?
Nazad na vrh
djlabomi
old stuff

PorukaPoslao: Uto Jun 27, 2006 2:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Opet ja...

Imam neke podatke o PA80!
Ovaj aranzer ima mesta za 48 sopstvena stila i funkciju, koja me upravo interesuje, da zada naredni stil dok jedan jos uvek ide! Very Happy
Koja je sustinska razlika izmedju PA50 i PA80?
Ima li i PSR9000 ove opcije?

Posto bih koristio i DAW za uzivo, bitna mi je i mogucnost aranzera da komforno moze da poziva semplove bubnja, bas gitare i ostalih instrumenata koji ucestvuju u kreiranju jednog stila.

Pozdrav!
Nazad na vrh
JOSIP.1

Pridružio: 23 Dec 2005

PorukaPoslao: Uto Jun 27, 2006 9:31 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Prijatelju ja imam pa 50 od nove godine, i mogu ti reci da nemam niti jedne zamjerke na njega, ritmovi prva liga, kad se ufuras mozes ih i sam pravit, harmonike odlicne, robe na internetu koliko hoces, jednostavan, a cijena da ne kazem, vrlo povoljna. to ti je stroj za tebe.
malo su losije tipke, iako ja nemam nikakvih problema, mozda jedino bi mu zamjerio (pre)slabi izlaz (za razliku od rolanda) , ali malo podebljas i radi posao, i izgled, one zvucnike bi mu iscupao, predebel je, ali o ukusima se ne raspravlja.

ja sam htjeo uzet g 800, ali za iste pare, mislim da je ipak korg bolji.
kupis to, i neces pogrijesit, a ako ti se ne svidja uvijek ga mozes lako prodat.
Nazad na vrh
psr

Pridružio: 22 Sep 2005

PorukaPoslao: Uto Jun 27, 2006 10:42 am    Naslov: re
Odgovoriti sa citatom

1. PSR9000(pro) ima te mogucnosti kroz dva nacina
-1.- rad sa registracijama
i-2.- rad sa MusicDataBase, u oba slucaja ti poziva stil koji si izabrao
za odredjenu pesmu, tempo. Nisam samo siguran koliki je prostor u
USER-u, za psr9000(pro), mislim da mu je to slaba tacka, ima ovde
momaka koji ce ti dati preciznu informaciju za to.

2. Rad sa DAW-om ne poznajem i u tom smislu ti nemogu pruziti
nikakav koristan savet

3. Korg - Pa50, 60, 80, i30 -
Roland -g1000, em2000, (VA seriju nepoznajem osim 7, i 76)
Yamaha-PSR-1500,2100,3000,9000(pro)

-S` tim sto neke od ovih klavijatura imaju cenu i do 1500ev kod nas.

Za sto manje para a vise muzike, cenim da bi to bilo ovako:

korg -pa50,60 -i30, is40,50 (svi imaju rad sa performansama)

roland -g1000, -em2000 (takodje rad sa performansama)

yamaha -psr2100,1500,9000(pro)(takodje rad sa
performansama(=registracije kod yamahe) + MusicDataBase

-Performanse (registracije) su inace resenje i odgovor na Vase pitanje,
kao i minimum 15-ak stilova u user-u. Jedino ne poznajem kakav
bi bio rad sa DAW-om od gore navedenih aranzera.

Nazad na vrh
Adnan_00

Pridružio: 16 Sep 2005

PorukaPoslao: Uto Jun 27, 2006 11:07 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

@djlabomi

Ako je u pitanju veliki broj User Stilova, onda nije problem nikakav. U mnogo klavijatura se ugradjuje harddisk (kosta 20-30 eura polovan). Moras samo za svaki slucaj pogledati da li je kompatibilan sa odredjenom klavijaturom. U PA50 se ugradjuje HD, ali mozes svakako prepisati fabricke ritmove sa svojim User Stilovima (+ 48 standardnih User stilova) tako da ti i netreba HD.

Ako su ti bitni semplovi, onda PSR9000 (700-800 eura), al trebaju ti RAM-moduli. I PA80 je super al ovdje kod nas drzi i dalje pravo visoku cijenu (>1200 eura bez FMC).
Nazad na vrh
SisCo

Pridružio: 13 Feb 2006

PorukaPoslao: Uto Jun 27, 2006 10:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Confused Mislim da G-1000 sa Hardom nezamenljiv (za taj novac), 128 ritma, setovi veoma dobri, u miksovanju izdvojiti 1.bubanj, 2. bass+pratnja 3. desna ruka stereo ,... treba razmisliti Cool Cool Cool Cool Cool
Nazad na vrh
djlabomi
old stuff

PorukaPoslao: Sre Jun 28, 2006 7:22 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ljudi, jos jednm se zahvaljujem svima!
Pomogli ste mi da napravim najjuzi moguci izbor. Meni sad preostaje da jos malo izguglam i da pratim oglase.

Pozdrav svima!
Nazad na vrh
cevap
V.I.P.

Pridružio: 21 Dec 2003

PorukaPoslao: Sre Jun 28, 2006 1:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mene samo nteresuje, zar ti G600 ne moze savrsheno posluziti za te svrhe?

Mislim da ce on super da radi sa DAWom i da ti je bez veze bacanje para da nabavljash drugi aranzer!
Nazad na vrh
Nedim76
old stuff

Pridružio: 30 Maj 2005

PorukaPoslao: Sre Jun 28, 2006 2:45 pm    Naslov: Re: Aranzersa vise memorijskog prostora od Roland G600
Odgovoriti sa citatom

djlabomi ::
Skoro sam poceo da pomalo radim i sa aranzerom.G600, zastareo aranzer, ali sasvim pristojno zvuci.
Smeta mi najvise na ovom aranzeru to sto moze da se pohrani sa 8 stilova istovremeno. Posto sam na forumu verovatno najmladji po stazu u radu sa aranzerom, zamolio bih iskusnije kolege da me posavetuju koji aranzer da jurim sa vise memorije.
I jos jedan (mali?) korak vise:
Kod kog aranzera je moguce zadati stil (ritam) unapred zajedno sa tempom, da ne mora da bude one jurnjave za usporavanjem ili ubrzavanjem tempa?
Znaci, interesuje me najjeftiniji model aranzera koji moze da zadovolji ova dva prohteva.Pogotovo "prohtev" da ima veci UserStyle.

Da...Imam problem i kad neke stilove sa kompjutera prbacim na FD - aranzer ih ne prepoznaje ili nece da ih ocita, nisam siguran.Da li je takve ritmove potrebno konvertovati u drugi format ili...?

Confused Pozdrav!

PA50 ili PSR1500, ama NISTA vise!
Nazad na vrh
Nedim76
old stuff

Pridružio: 30 Maj 2005

PorukaPoslao: Sre Jun 28, 2006 2:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

djlabomi ::
Opet ja...

Imam neke podatke o PA80!
Ovaj aranzer ima mesta za 48 sopstvena stila i funkciju, koja me upravo interesuje, da zada naredni stil dok jedan jos uvek ide! Very Happy
Koja je sustinska razlika izmedju PA50 i PA80?
Ima li i PSR9000 ove opcije?

Posto bih koristio i DAW za uzivo, bitna mi je i mogucnost aranzera da komforno moze da poziva semplove bubnja, bas gitare i ostalih instrumenata koji ucestvuju u kreiranju jednog stila.

Pozdrav!

DIRKE: PA80 bolje a PA50 gore.
AUDIO IN: PA ima a PA50 nema.
EC5 CONTROLLER: PA80 ima a PA50 nema.
FX BOARD (VOCAL HARMONIZER&GUITAR FX) PA80 moze a PA50 ne moze.
Momentalno to su im razlike, SAMPLING i ostalo vec su sredili na PA50.
To sto zelis sa DAW raditi to moze svaki od novijih aranzera.
Na PA80 nema 48 USER stilova nego 544 USER stilova kad nakupis da se moze fabricke skroz maknut, plus FD, plus HD, plus FMC i plus svoja 48.

Pozdrav
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    YU MIDI forum -> Opisi instrumenata, saveti, preporuke... Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2