Studio za tonske probe, Novi Beograd
korisničko ime:
šifra:
Brza pretraga Foruma:

YU MIDI Forum

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja    TražiTraži   
Registruj seRegistruj se

Dobio sam Roland GW-7
Idi na stranu 1, 2  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    YU MIDI forum -> Opisi instrumenata, saveti, preporuke...

Autor Poruka
goran

Pridružio: 28 Apr 2003

PorukaPoslao: Sre Jun 15, 2005 11:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pre oko 2 sata dobio sam "verovatno medju prvima u Srbiji" GW7,odmah ga upalio prikljucio na kopijuter pa prvi utisak:
Nisam ocekivao da cu za te pare dobiti ni ovoliko! ali prvo kompaktibilan sa svim rolandovim ritmovima sto znaci da cita sve cetiri varijacije (to je bilo i pitanje) veoma lako se ubacuju ritmovi i songovi naravno mid. i stl. extenzije.Meni je bilo jako bitno da je gw7 napravljen kao malena klavijatura sa 5 kg. jer sam cesto na putu i "okilavio" sa g1000 i PA 1xpro koji su neuporedivo bolje ali i mnogo skuplje klavijature te nemojmo vise porediti ove totalno razlicite sprave.KOLIKO PARA TOLIKO........!!!!! Ipak sam zadovoljan jer sam dobio malenu spravu .....itd.........
Nazad na vrh
Karlo

Pridružio: 21 Avg 2003

PorukaPoslao: Čet Jun 16, 2005 12:06 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Cestitam, drago mi je da se moze cuti iz prve ruke info o gw-7. Kako mijenjas boje na njemu (Tone), moras li okretati onaj tockic ili mozes odabrati boju pritiskom na npr. broj 1-1?
Nazad na vrh
goran

PorukaPoslao: Čet Jun 16, 2005 1:06 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

da, tacno je da su iz meni nepoznatih razloga zakomplikovali pretrazivanje boja i stilova ali ne mora tockic da se toliko vrti naime, prvo se selektuje banka pa onda tockicem izaberes boju pod tom bankom tako je lakse,samo su trebali staviti numericku jedinicu i sve bi bilo ok ali.... da zaboravih ima i FAVORITE dugme u koje treba sloziti 10 boja koje najcesce koristis i kad je upaljeno to dugme svako dugme koje obelezava banku boja postaje direktno ta favorite boja nadam se da sam ovo objasnio......Inace boje su sasvim korektne a bubanj iznenadjujuce dobar.
Nazad na vrh
madd

Pridružio: 23 Nov 2004

PorukaPoslao: Čet Jun 16, 2005 4:36 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

delija_momak ::
znaci, sa Disk Link-om mozes s flopija fakticki pozivati (bez load procedure) onoliko ritmova koliko ima na flopiju, pod uslovom da je to manji broj od broja mjesta rezervisanih na kontrolnoj ploci, to jest C21,C22,C23...D86,D87. Ustvari, te ritmove s flopija dodjelujes jednim od ovih mjesta.

Ako sam pravilno shvatio pitanje, tacno. Preciznije, svakom mjestu se moze dodijeliti jedan i samo jedan ritam (sada ovdje zvucim kao matematicar Smile), a za Disk Link su dakle rezervisana mjesta od C31 do D87 i svakom od njih ritam se mora pojedinacno dodijeliti (Style Set-ovi su nesto drugo i oni se ucitavaju u Flash). Naravno, ne moraju svi ritmovi sa diska biti dodijeljeni, ali ako njihov broj ne prelazi 111 (recimo, na floppy-ju), i to se moze uraditi.

Kao sto Ako rece moguce je, naravno, i jednostavno dodijeliti ritam sa diska nekoj Performance memoriji, i on ce automatski biti prozvan pri izboru te Performance lokacije. Ovo isto funkcionise i na G600/G800, s tom razlikom sto oni nemaju Zip.

Ritam koji se trenutno radi i edituje uvijek je na lokaciji D88, koja je rezervisana kao "radna" i brise se iskljucivanjem klavijature. Zato je vazno uradjeni ritam odmah spremiti na disk.

Jos jedna informacija. U Flash podrucje za ritmove (C11-C28) ritmovi se ne mogu ucitavati jedan po jedan, vec samo kao prethodno pripremljeni Style Set.

goran ::
...a bubanj iznenadjujuce dobar.

I ne treba biti iznenadjenje! To je Roland, uvijek bio i ostao "Tito" za ritam sekciju. Wink
Nazad na vrh
Terza
top 10

Pridružio: 07 Jan 2004

PorukaPoslao: Čet Jun 16, 2005 2:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

madd ::
To je Roland, uvijek bio i ostao "Tito" za ritam sekciju. Wink

Svaka cast
Nazad na vrh
goran

PorukaPoslao: Čet Jun 16, 2005 6:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

To je Roland

Svirao sam godinama G1000 pa mi se ucinilo da je bubanj nesto "moderniji" nego pre a nisam se nadao za ovu cenu!!!!
Nazad na vrh
Karlo

PorukaPoslao: Pet Jun 17, 2005 12:33 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

To je Roland

Svirao sam godinama G1000 pa mi se ucinilo da je bubanj nesto "moderniji" nego pre a nisam se nadao za ovu cenu!!!!

Gorane, sta je sa onim starim drum setovima, sa prethodnih serija? Da li ih ima i da li to slicno zvuci?
Nazad na vrh
goran

PorukaPoslao: Pet Jun 17, 2005 12:58 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mislim da su zadrzali stare setove (ukupno ima 50 setova), ali malocas sam doziveo pravo razocaranje, iako pise da ima vise memorije ovaj gw 7 preko usb kabla prima 2 mb podataka!!!!????neverovatno znaci staje npr. 35user stl i 12 mid. song.!!! Nije mi frka ne sviram na midi file, ali ne mogu da verujem da sad kad svaki mob telefon fabricki ima najmanje 10-tak mb memorije za koje kakve slicice i pesmice oni stave 2 mb????? Mislim da cu Rolandu napisati tako "lepo" jedan Mail....Naravno nece se oni mnogo nasikirati ali ja cu biti srecniji! hmmmmm....
Nazad na vrh
delija_momak

Pridružio: 21 Apr 2005

PorukaPoslao: Pet Jun 17, 2005 11:52 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kako to sad Gorane?? Sad Samo 2 Mb? Pa ebem im onih 99 stilova Rolandskih. Mad

Kako zvuci ovo sto si mogu staviti u odnosu na G1000?
Nazad na vrh
madd

PorukaPoslao: Pet Jun 17, 2005 10:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Karlo ::
sta je sa onim starim drum setovima, sa prethodnih serija? Da li ih ima i da li to slicno zvuci?

Svi stariji drum setovi (E56/E70/E86/E96/G800/G600) su u potpunosti zadrzani i na G-1000. Svi novi semplovi su nadodani u novi bank. Roland se konzistentno drzi ove prakse, tako da je osigurana maksimalna kompatibilnost:

E86 + dodatak = E96
E96 + dodatak = G800/G600
G800 + dodatak = G1000/EM2000
G1000 + dodatak = VA76
VA76 + dodatak = G70

Da ne duljim vise, bilo je dosta govora o ovome u ranijim postovima.
Nazad na vrh
Karlo

PorukaPoslao: Sub Jun 18, 2005 12:32 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

@Madd hvala na odgovoru. Ja sam kriv, nisam pitanje postavio najjasnije, mislio sam na gw-7 da li ima drum setove od prethodnih serija. Za g-1000 znam, sviram na njemu Smile.

@Gorane, zao mi je sto sam izgleda bio u pravu sto se tice one brojke od 100 ritmova, znaci da su predvidili otprilike 20 KB po ritmu. To sa 10 favorite tonova je pohvalno, ali taj tockic za mjenjanje tonova nije praktican za svirku.
Nazad na vrh
delija_momak

Pridružio: 21 Apr 2005

PorukaPoslao: Sub Jun 18, 2005 2:29 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I ja sam mislio prvo kupiti GW-7. Al vidim eto da ipak nije to to, jer nenamjeravam za koji mjesec opet drugu klavijuturu kupovati. To su mi mnogi ovdje govorili koji imaju vise iskustva s nasom svirkom, medju ostalim Ako. Naso sam za nevjerovatnu cijenu (500 eura) G1000 s neispravnim ZIP-om naravno (al covjek nudi externi ZIP uracunat u tu istu cijenu)
Toliko kosta i nov GW-7 kod nas u NL.
Za neku laksu svirku je GW7 ivjerovatno dealan, ipak tih 30-tak ritmova moze dati fine ruke. Ti Gorane raspolazes mnogo boljim stvarima (mislim da si negdje sponuo da imas G1000 + ostale 'bolje' kljave) nego sto je GW7, tako da ti najbolje znas sta ces s njega. Ja ga mozda budem nekad kupio kad ga neko bude davo za jedno 200 eura. Laughing

Velika steta zbog tih samo 2 MB! Crying or Very sad Bilo je vise nas zagrijanih za taj sint...
Nazad na vrh
goran

PorukaPoslao: Ned Jun 19, 2005 12:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E, upravo sam se vratio sa neke svirke Diskoteka petak vece , ohrabrim sebe spakujem gw7 u neki mali kofercic(mali u odnosu na kofer Pa1xpro koji sam merio na aerodromu=33 kg.) lagano u ruku i na svirku.Dodjem , namestim se probam Ozvucenje odlicno, malo na mom mixeru ispeglam boju i krenem >SVE JE PROSLO ODLICNO> Rolan ko roland radi bez greske ,i nece da mu muti bas nece noga da bude jaka sve je Ok.Naravno ja sam vise srecan zbog toga sto mi je olaksan posao nosenja putovanja i ostalo nego sto je ova gw7 neka mrak klavijatura,Naravno mala cena i mali......Ali svejedno ,zaista nisam imao problema sem malo vise koncentracije oko promene ritmova odnosno perfomansa .I tih 50-tak ritmova sto je stalo u njega rade dobro ali....

Madd je samo donekle u pravu. Naime, ritmovi koje sam ubacio a koji su pravljeni jos za E 86 , ne citaju bubanj kao pre vec nesto moderniju varijantu, pa predpostavljam da on u sebi nema bas sve ton generatore od ranijea(mislim da se zvaoSC88 za E 86 ili tako nesto...??) to moram procitati . Jos uvek je rano da donosim neki sud o tome koliko je dobra ali je zahvalna za druge stvari....KO putuje cesto shvatice sta pisem
Nazad na vrh
madd

PorukaPoslao: Ned Jun 19, 2005 8:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Karlo ::
...mislio sam na gw-7 da li ima drum setove od prethodnih serija.

Dakle, trebao bi imati, ako je Roland nastavio istu praksu sa očuvanjem kompatibilnosti. Ipak, pošto je u pitanju "ekonomska" verzija klavijature, moguće je da su stvari malo prepakovane kao na VA-3, tako da bi unutra moglo biti izmiješano ponešto sa VA, ponešto sa G, a ponešto sa E serije, zbog čega bi ritmovi mogli zvučati malo drukčije, ali ne bi trebala biti nikakva drastična razlika (osim boljeg zvuka).

ritmovi koje sam ubacio a koji su pravljeni jos za E 86 , ne citaju bubanj kao pre vec nesto moderniju varijantu...

Na pocetku svake trake na aranzeru stoji zaglavlje koje pored Volume, Pan, Effect i drugih parametara obavezno sadrzi i slijedece:

Bank MSB (CC32)
Bank LSB (CC00)
Program Change (PC)

Dok Bank LSB i Program Change odredjuju poziciju odabranog instrumenta unutar mape, Bank MSB odredjuje koja je mapa u upotrebi (od G-800 pa dalje). Vrijednosti koje su usvojene do sada glase:

ako je Bank MSB = 1, onda je mapa = E86
ako je Bank MSB = 2, onda je mapa = G800
ako je Bank MSB = 3, onda je mapa = G1000
ako je Bank MSB = 4, onda je mapa = VA7

i vjerovatno je sada (nisam siguran) usvojena vrijednost 5 za novu mapu G70. Ako je parametar Bank MSB izostavljen ili je njegova vrijednost 0, onda klavijatura automatski proziva odgovarajuci instrument iz najnovije dostupne mape (u tom slucaju G-1000), i onda DrumSet i prateci instrumenti zvuce drukcije. Sve zavisi od toga na koji nacin je ritam originalno pravljen na E-86. U tom slucaju treba zaviriti u Microscope Edit. Ako nedostaje Bank MSB koji bi trebao definisati E86 mapu (vrijednost 1), treba ga postaviti i zvuk ce biti blizi.

Znacajno je napomenuti i da to sto su prvenstveno mape sa starijih modela prenesene u nove, ne znaci da su doslovno preneseni i svi stari semplovi. Moguce je da se jedan dio podudara, ali ostali semplovi mogu biti slicni na E86, ali ne i identicni. U svakom slucaju, na istom su mjestu. Ponekad se semplovi unutar iste serije razlikuju. Recimo, "Piano 1w" i "Overdrive Gt" su na istoj lokaciji u G-800 i G-600 mapama, ali se tonovi razlikuju (na novijem G-600 su malo poboljsani).

Inace, za razliku od Korg i Yamaha aranzera, koji sviraju najblizi dostupan instrument unutar trazenog programa, Roland nikada nece svirati kanal na kojem je prozvana nepostojeca lokacija u mapi. Tako ce starija masina mozda procitati ritmove sa novije, ali nece nista (ili dosta toga) svirati. Ako se u Microscope Editing-u CC32/CC00/PC usmjere na postojecu lokaciju u mapi, onda ce ritam moci raditi na toj masini.
Nazad na vrh
BIN
IT master

Pridružio: 09 Mar 2004

PorukaPoslao: Uto Jun 21, 2005 2:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da li GW7 ima synchro stop?

@madd
Nisam bas shvatio ovo sto ste napisali "noviji G600". Da li ste htjeli reci da je noviji od G800, ili da postoje dvije verzije Rolanda G600 od kojih je jedna novija? Ovo pitam jer mi se cini da sam vidio G600 sa dva midi interfejsa, a moj ima samo jedan. Mada, mozda sam se prevario, moguce je da sam to vidio na nekoj drugoj klavijaturi pa sam pomjesao.
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    YU MIDI forum -> Opisi instrumenata, saveti, preporuke... Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2