Studio za tonske probe, Novi Beograd
korisničko ime:
šifra:
Brza pretraga Foruma:

YU MIDI Forum

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja    TražiTraži   
Registruj seRegistruj se

Midi fajlovi-Yamaha Tyros 2

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    YU MIDI forum -> Izrada MIDI fajlova

Autor Poruka
kiano

Pridružio: 30 Jan 2012

PorukaPoslao: Pon Jan 30, 2012 12:55 am    Naslov: Midi fajlovi-Yamaha Tyros 2
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav svima. Potrebna mi je mala pomoc vezano za kopiranje midi fajlova u HD na Tyros 2, tj. ako midi fajl prepravim, promjenim instrument ili pojacam kanal da to ostane sacuvano na HD. Da li je neko imao susreta s tim? Hvala unaprijed.
Nazad na vrh
Nidza B
top 10

Pridružio: 20 Maj 2008

PorukaPoslao: Pon Jan 30, 2012 3:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Posle obrade fajla, stisnes Save. Zatim gore desno promenis TAB na HD1. (umesto User), i onda odaberes folder gde zelis da ga sacuvas.
Inace ga automatski sacuva u User-u.
Nazad na vrh
kiano

PorukaPoslao: Sre Mar 07, 2012 1:08 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nizda, hvala ti puno. Ali ja nisam uspeo uraditi to, kad ga sacuvam i opet pozovem on i dalje ostaje kako je i pre bilo.
Nazad na vrh
bucko7

Pridružio: 03 Maj 2011

PorukaPoslao: Sre Mar 07, 2012 2:45 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Promjene moraš prvo potvrditi u samom MIDI-ju.
Preslušavaj MIDI i podešavaj parametre (volumen, efekat, panorame, zvukove ...). Kada si zadovoljan s mixom, pritisni STOP.
Onda ideš na SONG CREATOR - odaberi tab CHANNEL spusti se do SETUP (označiti VOICE, VOLUMEN, FILTER, EFFECT, TEMPO, PAN) i pritisni EXECUTE.

Na kraju svega ideš na SAVE i biraš mjesto (HD, USER, USB) gdje ćeš pohraniti MIDI file.

Manual, strana 124
Nazad na vrh
Nidza B
top 10

Pridružio: 20 Maj 2008

PorukaPoslao: Sre Mar 07, 2012 4:20 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Izvini, pogresno sam protumacio pitanje. Skrenulo mi paznju to sto si spomenuo da hoces da ga sacuvas na HD. Mislio sam da neces, kao sto mnogi rade bespotrebno, da prvo sejviras u User pa na HD.
Znaci, sve kao sto ti je bucko7 rekao.
Obicno mnogi, pa i ja svojevremeno, previdimo da pre SAVE treba stisnuti EXECUTE.
Nazad na vrh
kiano

PorukaPoslao: Sre Mar 14, 2012 5:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Puno Vam hvala ljudi, nisam to mogao bez Vas, nemam reci zahvale! Svako dobro zelim.
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    YU MIDI forum -> Izrada MIDI fajlova Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1