Studio za tonske probe, Novi Beograd
korisničko ime:
šifra:
Brza pretraga Foruma:

YU MIDI Forum

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja    TražiTraži   
Registruj seRegistruj se

Korg PA50 & Korg TRITON LE
Idi na stranu 1, 2  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    YU MIDI forum -> Opisi instrumenata, saveti, preporuke...

Autor Poruka
Catzo

Pridružio: 10 Nov 2005

PorukaPoslao: Uto Dec 06, 2005 7:26 am    Naslov: Korg PA50 & Korg TRITON LE
Odgovoriti sa citatom

zbunjen sam Sad

imam triton LE 76 koji sam platijo $1300 nov, i saznao sam tek onda da mi treba dodatno arranger klavijatura da bi mogao svirati sa "pratnjom"

neki su mi ljudi rekli posto vec imam dobru "solo" spravu da uzmem nesto kao Roland EXR-5 ili Roland GW-7, ali jos se nisam odlucijo.

moje pitanje je, sta moze Triton LE 76 sto Korg PA50 nemoze? skoro su im iste cjene, a PA50 moze i pratnju da pusta, znaci netreba extra klavijatura

ovo me skroz zbunjuje. Triton LE je ista cjena ko Korg PA50 a moze manje nego on. Triton STUDIO je skuplji od Korg PA80!

molim nekog da mi objasni ovo. bil ja trebo prodati ovaj triton le i uzeti korg pa50?? muci me ovo
Nazad na vrh
mouse

Pridružio: 09 Feb 2005

PorukaPoslao: Uto Dec 06, 2005 4:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Catzo.

Izgleda da si i ti pocetnik u svirci kao i ja i neznas tacno sta da uzmes ,mislim znas sta (ono najskuplje ) ali nemas para za to.

I ja sam razmisljao za sve te opcije ; korg pa 50 roland exrs ,gw, g, Korg le , ali na kraju saberem se da neide nista.

Zasto?

Opet im nesto puno fali , a naj vise ova semple opcija.

Evo sta ti ja preporucujem. Ako imas jos vremena da vratis u prodavnicu taj korg le .
Uzmes te pare gdje je negdi $1300 dodas $800 i odes na american musical supply site. Onda sebi narucis Korg pa 80. Dace ti opciju da odplatis ga za 5 mjsece.
Znaci svaki mjesec po $430 . A cim narucis uzmu ti $430 i odmah ga salju. Ovako ce te biti lakse nauciti svirati sto je najvaznije , a ja vidim da si i ti pocetnik.
Na primjer za mene. Meni trebaju najbolje klavijature i oprema da bi sto proje naucio svirati. Ako nista bolje ti je sacekaj malo skupi pare pa kad kupis kupis najbolje.
A takode je moguce da ces izgubiti puno para kupujuci nesto sto neznas tacno sta je , to se meni desavalo. Jer moras kasnije prodati ih jevtinije. Okey cao , ovo je samo moje misljenje a ti mores uraditi sto god hoces, ja znam da ja za 2 sedmice narucujem korg pa 80 uz dodatnu karticu za semplove koja je $200 ako vec nebudem imao nesto prazna mjesta i mogucnost da stavljam semplove bez nje.
Tako mene ce izlaziti $470 mjesecno za 5 mjeseci. Jeste puno da glava zaboli , ali nemoze mi niko reci onda da mi treba nesto bolje heheh Cool Cool
Nazad na vrh
Adnan_00

Pridružio: 16 Sep 2005

PorukaPoslao: Uto Dec 06, 2005 6:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

mouse,

5 * 430 + 200 = 2350 eura! Sto je mnogo, mnogo je za PA80. PA80 se moze polovan kupiti od 1000-1200 eura. Znaci, za nekih 1350 eura mozes imati Pa80 + 16mb sample karticu. Klavijatura nemora da bude nova, bitno je da sve ispravno radi na njoj!

@Catzo

Sto se tice Tritona Le, jedna je od boljih klavijatura (sa sample prosirenjem), bar za tezgu (narodna muzika), uzimajuci u obzir cijenu klavijature. Nekoristi je dzabe 90% nasih muzicara. Polovna sa 3 * 32 mb sampling memorijom nebi trebala da kosta vise od nekih 750 eura. Ona ti je samo za solo svirku (boje i zemplovane boje), znaci naravno da ti treba jos jedna klavijatura, tj. aranzer.
Sto se tice aranzera, Pa50 koji si naveo je dobra stvar, fabricke ritmove mozes prekucati s nasim ritmovima, tako da ces ih imati vise nego sto ti treba. A i boje su mu dobre, s tim sto mozes i ubacivati sredjene boje (i terce), koje ces cesto naci besplatne na netu. Pa50 polovan nebi trebo vise da kosta od 600 eura. Pa80 je jos bolji aranzer, jer ima sempler tako da mozes samplovane bubnjeve, basove i solo boje ubacivati (pod uslovom da imas FMC 16mb kartu za semplove).

Sto se mene tice, Pa50 + Triton Le je vrlo dobra kombinacija a Pa80 + Triton Le jos bolja. Ako ti dzep dozvoljava uzmi se bi jos Pa80 sa 16 mb kartom, a ako ne uzmi onda Pa50. U kombinaciji sa Le to zvuci bola glava.

Ovo sto mouse pominje najbolju opremu, to nepostoji. Ili ako imas jedno 10000 eura da izdvojis, onda mozda moze Smile
Nazad na vrh
Catzo

PorukaPoslao: Uto Dec 06, 2005 7:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

mouse ::
Catzo.

Izgleda da si i ti pocetnik u svirci kao i ja i neznas tacno sta da uzmes ,mislim znas sta (ono najskuplje ) ali nemas para za to.

ne

sviram klavir vise od 7 godina

i sviram harmoniku

sto se tice sintsajzera neznam, i jos mi nije jasno kakva je razlika izmedju naprimer PA50 i Triton LE. kako su iste cjene a PA50 ima pratnju

kad mi neko kaze PA50 i triton LE je dobra kombinacija, to mi nije jasno nikako. zar se nemoze PA50 koristiti "solo" isto ko triton le??? nerazumijem ovo uopste
Nazad na vrh
mouse

PorukaPoslao: Uto Dec 06, 2005 8:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja sam skoro bio na jednom sijelu , bio je korg pa 50 jedan svirao. Drugi je imao KOrg pa 80 yamahu dx 11. Ovaj sa pa 50 je citavo vrijeme solirao , onaj sa pa 80 i dx 11 mozda dvije pjesme samo.
Meni je se pravo svidilo , a ove boje sto su na pa 50 imam ih sve sve sam dobio dabe jer taj pa 50 je bio moj i ja ga vratio i ovaj ode kasnije u ovu prodavnicu i kupi ga dade $150 vise .

Ovaj sto ima pa 80 nema semplu kartu ugradenu. Kad sam ja bio kod kuce njegove , svira on upali neke harmonike na pa 80. Reko to su ti sigurno semple boje dobro zvuce. Kaze on nisu to su fabricke. I kaze sve sto ima tu ima i na pa 50.

Hocu sovim da kazem, da ti cetzo mogao bi koristiti pa 50 za solo, samo sto neces imati semple boje.
Druga stvar Cetzo na ebay mozes kupiti Yamahu psr 9000 za nekih $1000-$1300, cak i yamahu 9000 pro , samo moras dobro da pazis od koga kupujes i to dobro da ispitas jer; Mogu da ti samo ukradu pare ili da posalju pokvareno.

Ove psr 9000 i 9000 , mores koristiti za titove i solo jedne su medu najboljim. 9000 Pro ima mogucnos mozda i da koristi korgove boje semple nisam siruran tacno.

A sto kaze Adnan upravu je , nema se para za skupo ja imam na raspolaganju nekih $1000 i to samo na ovome sajtu jer imam mogucnosti da odplatim od pet put, kredit mi nevalja mogao bi odplacivati korga pa 80 po $70 mjesecno. Druga stvar volio bi Korga pa 80 ali nemam para za njega , makar da znam dobro svirati pa da idem zaraditi sta snjim.

CAO.
Nazad na vrh
Adnan_00

PorukaPoslao: Uto Dec 06, 2005 9:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Catzo,

Pa50 je KEYBOARD tj. aranzer. Koristi se za pratnju (ritam). Noviji od ovih aranzera imaju isto dobre boje, tako da se i solo fino moze svirati. Jedan od ovakvih je Pa50. Inace se koristi za pratnju, a ima i relativno dobre solo boje, tako da se solo sigurno fino moze svirati s njim.

Triton Le je synthesizer (tone generator). Nije namjenjen za pratnju, nego za solo svirku. U odnosu na Pa50, ima sempling opciju tako da mozes uvoditi semplove harmonike, klarineta, trube, saxofona itd. Ovo zvuci veoma dobro, slicno kao pravi instrument (mada se pravi instrument nemoze nikako 100% kopirati). Ipak, ovi semplovi zvuce mnogo bolje nego fabricke boje (npr. harmonike) na nekom aranzeru kao sto Pa50.
Znaci, Pa50 ima samo fabricke boje, koje ti mozes po svojoj zelji podesavati, mada mogucnosti su ogranicene. Synthesizer, kao Triton, ima puno vise mogucnosti za editovanje zvuka, zato se i zove synthesizer/tone generator.

Znaci, na Pa50 ili na bilo kojem aranzeru mozes svirati solo, al to nezvuci kao sto zvuci na Triton Le. Zato svi od nas imaju aranzer i jos jedan solo sinthesizer, cesto Triton Le, Yamaha Motif, Yamaha V50, Yamaha DX11, Casio CZ serija (ova zadnja 3 modela su starija, tako da nemaju sempler, al imaju tipicne juznjacke boje koje se koriste za nasu narodnu muziku).

U svakom slucaju, cesto ces vidjeti (naseg) muzicara koji ima aranzer klavijaturu + jedan od ovih 5 nabrojanih sintsajzera.

Eto, valjda je jasno!
Pozdrav!
Nazad na vrh
Catzo

PorukaPoslao: Sre Dec 07, 2005 1:17 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

eh hvala vam puno mouse i Adnan. stvari su mi puno jasnije Very Happy

ali.. jos me jedna stvar interesuje. na KORG PA50 jeli to znaci da ja nemogu prikljuciti instrument da ga semplujem ili to znaci da ja nemogu ubaciti unjega vec semplovane boje?

naprimer: ja imam guerini harmonike semplovane na svome triton LE, ali ja ih nisam uradio, vec sam dobio od nekoga. uospte nemam karticu za semplovanje na triton LE, ali opet rade te semplovane boje/instrument.

dali bi ja to mogo raditi na KORG PA50? i ako da, dali bi radio ovaj format sto koristim za triton le?
Nazad na vrh
Adnan_00

PorukaPoslao: Sre Dec 07, 2005 1:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa50 u principu nema sempling opciju, tako da nemozes ni gotove semplove ubacivati, a kamoli samplovati. Kazem 'u principu', jer skoro su se price pojavile da se Pa50 softwerski i hardwerski moze preraditi, tako da bi mogo citati semplove, al dalje neznam nista uvezi toga.

Clan foruma 'mikikg' zna vise o tome.
Nazad na vrh
blakic87

Pridružio: 27 Feb 2005

PorukaPoslao: Uto Dec 13, 2005 7:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Znaci, Pa50 ima samo fabricke boje, koje ti mozes po svojoj zelji podesavati, mada mogucnosti su ogranicene.

al' catzo, nemoj da mislis da su lose boje na PA 50(60/80).. za nasu muziku su prave.. pogotovu harmonike, koje sa malo editiranjem mores napraviti bas prave. normalno, nisu kao originalno samplovane, ali za mene po najbolji fabricki samplovani od svih klavijatura
pozdrav
Nazad na vrh
mouse

PorukaPoslao: Sre Dec 21, 2005 6:47 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Very Happy Catzo ,ja i ti imamo isti problem .Imamo solo klavijature al neznmao sta cemo za aranzera.Sto se tice aranzera zna se koji su najbolji ali haman obadvojica nas nismo spremni da damo toliko para.Sto se tice mene ja bih najradije kupio jedan polovan pa 80 ili psr 9000 ili 9000pro na ebay za jedno $1200 , ali necu znam da bi najvjerovatnije propo. Obicno danas na ebay posaljes pare a nista ti ne posalju ili posalju pokvareno i kasnije ni ebay ni pay pal niko nista i sta onda ode $1200.A da kupujem novog pa 80 da dajem $2100 puno mi je .Jes da ima na ovom sajtu www.musicalsuply.com mogucnost placanja na pet mjeseci po $430 ali to je isto puno pola godine valja placati po skoro $500 mjesecno.Sto se tice mene ja bi mozda najvjerovatnije roland exr-3 pa ako su mu ritmovi cemu ima ih 100 ionako .Cak i da mi se nesvida opet ga mogu prodati mozda da izgubim nekih $50 al to nije nista barem bi vidio kakav je. Isto Catzo imas Korga PA 50 na ovom sajtu mozes placati $200 mjesecno za 5 mjeseci. Ja sam imao Korga PA 50 , i vratio ga u prodavnicu i jedan nas ga uzme i skoro je citavo vrijeme solirao sa njim, iako je drugi jedan sto je snjim svirao imao v 50 i pa 80 , ovaj sa ovim pa 50 je citavo vrijem solirao i meni je se pravo svidao zvuk jos kad se nasminka preko ovih pojacala i zafrkancija danasnjih Smile . Tako ovo dok procitate i uspavace vas to mi je i bila namjera ... Cool
Nazad na vrh
mouse

PorukaPoslao: Sre Dec 21, 2005 6:54 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Izvinite mi se , nije ovaj sajt iznad ovaj je Arrow www.americanmusical.com
Nazad na vrh
mouse

PorukaPoslao: Pon Jan 09, 2006 8:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Smile Cao.
Kako mogu da semplove na korg tritonu da memorisem da ostanu tu bez obzira sto ugasim klavijaturu.
Zasto nece da ostanu ?
Davnlodiram ih na primjer u jednu banku D od 1-10 semplovi. Kad ugasim klavijaturu tu su imena semplova ali nece nikako da sviraju.
Takode nemogu tamo da ih nadem ono sto se pritisne "menu" pa "basic" pa pod "ram" izbrisu se svi neznam tacno kad ili kad izvadim karticu ili kad ugasim klavijaturu. Inace imam sm card 64 mb i 64 mb memorije. Znaci kako da ove semplove memorisem i da se cuje bez obzira gasenja klavijature i vadenja kartice /?
Hvala puno. Very Happy
Nazad na vrh
esabic

Pridružio: 29 Mar 2005

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2006 2:42 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Semplove ces morati svaki put nanovo da ucitavas jer se RAM izbrise prilikom svakoga gasenja klavijature
Nazad na vrh
mouse

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2006 6:31 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jeli to tako kod svake klavijature sto se tice semplova? Sad
Nazad na vrh
Nedim76
old stuff

Pridružio: 30 Maj 2005

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2006 4:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DA! Svaka klavijatura je taka, svaki sampler i svaki sampler na computer, mora prvo da se samplovi LOADiraju...jedino PA80 nema potrebu za to, jer cita ih direktno sa kartice, samo upalis sint i sviras.

Pozdrav
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    YU MIDI forum -> Opisi instrumenata, saveti, preporuke... Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2