Studio za tonske probe, Novi Beograd
korisničko ime:
šifra:
Brza pretraga Foruma:

YU MIDI Forum

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja    TražiTraži   
Registruj seRegistruj se

Pomoc za prstored digmetare
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    YU MIDI forum -> Muzička teorija

Autor Poruka
pobesneli_zeka

Pridružio: 11 Apr 2006

PorukaPoslao: Sre Apr 12, 2006 5:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ma potrazicu,u svakom slucaju hvala.
A sta Vi (ti) radite?
Zivi se samo od tezgi?
Nazad na vrh
cole
top 10

Pridružio: 21 Jan 2006

PorukaPoslao: Sre Apr 12, 2006 5:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kakveh crnih tezgi prosla su vremena kad se sviralo 365 dana sad od vikenda do vikenda svadbe veselja kad im dodje vreme nema narod para.
Valjda ce biti bolje Smile
Nazad na vrh
pobesneli_zeka

Pridružio: 11 Apr 2006

PorukaPoslao: Sre Apr 12, 2006 5:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

bice bolje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a mene guras u te vode...hm Sad
ma salim se Laughing
a kako vam se cini ovo takmicenje u Bijeljini?
Nazad na vrh
cole
top 10

Pridružio: 21 Jan 2006

PorukaPoslao: Sre Apr 12, 2006 5:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Poslao sam snimak Cortana neznam dal je stigao.
Nazad na vrh
mario000

Pridružio: 27 Feb 2006

PorukaPoslao: Uto Jan 27, 2009 9:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

pobesneli_zeka ::
ako se budete drzali Krnjevca...necete daleko stici.
Dobri su i ruski troredni prstoredi,ali se njima teziste baca na drugi treci i cetvti prst,a palac je kod njih samo za pridrzavanje harmonike... Rolling Eyes

posto dugo nisam bio ovde videh neke komentare
ko kaze da palac sluzi za drzanje harmonike
tacno da si nesto nacuo ali to je za 5 rednu harmoniku i onaj zljeb sa strane tu dolazi palac samo zbog oslonca ruke..
6 redna harmonika se svira svim prstima krnjevac,legenda j.petkovic zoma
Nazad na vrh
Nidza B
top 10

Pridružio: 20 Maj 2008

PorukaPoslao: Sre Jan 28, 2009 3:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

mario000 ::

Dobro pitanje. A onda, posle dobrog pitanja, nesto sasvim NEocekivano:
tacno da si nesto nacuo ali to je za 5 rednu harmoniku i onaj zljeb sa strane tu dolazi palac samo zbog oslonca ruke..

Kolega, izgleda da ste Vi nesto naculi, i to pogresno. Nemojte se ljutiti, ali moram odgovoriti na ovaj post da se ostali forumasi, koji ovo citaju, ne bi zbunili . I naravno, da ne bi bili u zabludi.
Naravno (kao sto ste 'naculi'), ima primera, gde se mogu videti ruski harmonikasi (verovatno i drugi), kako 'zadenu' palac za desni grif. Ali nemojte misliti da ga odatle nece izvuci kada se promene tehnicki zahtevi. A ako se do tada palac ne osposobi, nece se moci iskoristiti gde je potrebno. Wink
Nazad na vrh
pekan000

Pridružio: 01 Mar 2005

PorukaPoslao: Sre Jan 28, 2009 9:46 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nidza B ::

Kolega, izgleda da ste Vi nesto naculi, i to pogresno. Nemojte se ljutiti, ali moram odgovoriti na ovaj post da se ostali forumasi, koji ovo citaju, ne bi zbunili . I naravno, da ne bi bili u zabludi.
Naravno (kao sto ste 'naculi'), ima primera, gde se mogu videti ruski harmonikasi (verovatno i drugi), kako 'zadenu' palac za desni grif. Ali nemojte misliti da ga odatle nece izvuci kada se promene tehnicki zahtevi. A ako se do tada palac ne osposobi, nece se moci iskoristiti gde je potrebno. Wink

moram se umesati,,, tehnicki zahtevi su promenjeni i palac svira i ima istu funkciju kao svi ostali prsti,,momak mario je lepo reko na 5 rednim harmonikama se palac stavlja sa strane i to je los raspored i ako znamo da je radojka .z.svirala bas taj raspored.Sto se tice tehnickih mogucnosti pa zar vam je malo dragi kolega sto imate 6 redne harmonike .Mislim da sam bio jasan Razz
Nazad na vrh
pekan000

PorukaPoslao: Sre Jan 28, 2009 10:01 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

pekan000 ::

znaci raspored Krnjevac.Jovica P. Zoma to su legende,imate ovde jako lepe dve knjige od krnjevca i ovom prilikom se zahvaljujem svima koji hoce da podela znanje sa drugima..dragi kolega nidja nemas potrebe da ti dovodis druge kolege u zabludi ..o kakvim ruskim skolama pricas ovde je rec o rasporedu na 6 rednim harmonikama
i jos jednom objasnicu samo skalu sa 5 tona nastavak sledi drugi put ako neko zeli da sazna

ton C- treci red svira prst 2
D- cetvrti red prst 3
E- drugi red prst 4
F -cetvrti red prst3
G-drugi red prst 5
moram se umesati,,, tehnicki zahtevi su promenjeni i palac svira i ima istu funkciju kao svi ostali prsti,,momak mario je lepo reko na 5 rednim harmonikama se palac stavlja sa strane i to je los raspored i ako znamo da je radojka .z.svirala bas taj raspored.Sto se tice tehnickih mogucnosti pa zar vam je malo dragi kolega sto imate 6 redne harmonike .Mislim da sam bio jasan Razz
Nazad na vrh
Nidza B
top 10

PorukaPoslao: Sre Jan 28, 2009 1:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sto se tice tehnickih mogucnosti pa zar vam je malo dragi kolega sto imate 6 redne harmonike .Mislim da sam bio jasan Razz

Prvo: Bojim se da me niste bas najbolje razumeli. Rekao sam: 'Kad se promene tehnicki zahtevi'. Nisam spominjao 'tehnicke mogucnosti".
Drugo: Ne znam koliko ste upuceni, harmonike sa baritoncima se prave samo sa pet redova. Smile
Nazad na vrh
pekan000

PorukaPoslao: Sre Jan 28, 2009 2:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sto se tice tehnickih mogucnosti pa zar vam je malo dragi kolega sto imate 6 redne harmonike .Mislim da sam bio jasan Razz

Prvo: Bojim se da me niste bas najbolje razumeli. Rekao sam: 'Kad se promene tehnicki zahtevi'. Nisam spominjao 'tehnicke mogucnosti".
Drugo: Ne znam koliko ste upuceni, harmonike sa baritoncima se prave samo sa pet redova. Smile

da tako je prave se sa 5 redova i tu se slazemo .
Ova tema glasi raspored za sestorednu harmoniku prelistaj unazad pa videces da sam upravu .Sve ostale varijante otpadaju ja znam i raspored za petorednu ali nezelim da napravim zbrku kod mladjih muzicara.Tako da i dalje ostajemo kad cika Krnjevca , legendarnog Jovice Petkovica.Ko je citao Zominu ABC1 knjigu mogo je da procita sledece.ukoliko svih 10 prsta nisu dobro rasporedjeni od sviranja nema nista. Wink Jos jednom bih zamolio sve koji mozda imaju knjigu Zoma ABC1 i dopunjeno zdanja ABC2 da postave.Posto sam moje knjige nekom dao proslo dosta vremena i taj mi nije vratio a i neznam koje .a i drugima ce koristiti
unapred hvala .
Nazad na vrh
Nidza B
top 10

PorukaPoslao: Sre Jan 28, 2009 7:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ova tema glasi raspored za sestorednu harmoniku prelistaj unazad pa videces da sam upravu .

Prvo, tema se zove 'pomoc za prstored dugmetare'. Nije naglaseno koja, ali to nije ni vazno.
Procitajte jos jednom moj prvi post iznad, sa osvrtom na drugi citat od mario000. Da vidite zasto sam se uopste i javljao. Cisto da ne bude zabune. Smile
Nazad na vrh
GoranM

Pridružio: 30 Dec 2008

PorukaPoslao: Sre Jan 28, 2009 9:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ljudi,oprijedelite se! Very Happy Ja sledece sedmice dobijam direktno iz firme guerrini,novu dugmetaru.Svirao sam klavirku ali se sad prebacujem na ``pasuljaru`` Very Happy pa ste me zbunili sa ovi diskusijama o prstoredima,kakogod,stupio sam u kontakt sa profesorom harmonike iz bg-a za casove,pa valjda ce on znati sta i kako Rolling Eyes pozzz..
Nazad na vrh
pekan000

PorukaPoslao: Sre Jan 28, 2009 9:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

GoranM ::
Ljudi,oprijedelite se! Very Happy Ja sledece sedmice dobijam direktno iz firme guerrini,novu dugmetaru.Svirao sam klavirku ali se sad prebacujem na ``pasuljaru`` Very Happy pa ste me zbunili sa ovi diskusijama o prstoredima,kakogod,stupio sam u kontakt sa profesorom harmonike iz bg-a za casove,pa valjda ce on znati sta i kako Rolling Eyes pozzz..

onda ti nije potrebna pomoc profa zna kako da te usmeri Very Happy
Nazad na vrh
vezda

Pridružio: 25 Dec 2012

PorukaPoslao: Uto Dec 25, 2012 8:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

jeli mi moze netko reci kako ide Petkovicev prstored?
Nazad na vrh
vezda

Pridružio: 25 Dec 2012

PorukaPoslao: Sub Dec 29, 2012 9:40 am    Naslov: Re: nikako!!!!
Odgovoriti sa citatom

prstored je razlicit >
pisem za dursku skalu nanize

C-3 red - kazi prst
D-4 red - srednji prst
E-2 red - do malic
F-4 red -srednji prst
G-2 red - do malic
A - 3 red - srednji prst
H - 1 red - mali
C - 3 red - kazi prst
Dostaje kad se vracas raspored malo drugaciji.
Svaki tonalitet isto
OVO SAM NAPISAO SAMO ZBOG BRANIMIRA DJOKICA I NADAM SE DACEMO GA VIDETI STO PRE IZA RESETKE,NISLIJA

jeli mi mozete reci ciji je to prstored?jel mozda petkovic?
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    YU MIDI forum -> Muzička teorija Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4
Strana 4 od 4