Studio za tonske probe, Novi Beograd
korisničko ime:
šifra:
Brza pretraga Foruma:

YU MIDI Forum

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja    TražiTraži   
Registruj seRegistruj se

prstored za dugmetaru
Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    YU MIDI forum -> Muzička teorija

Autor Poruka
vlatko-s-g

Pridružio: 27 Dec 2007

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2008 2:57 am    Naslov: prstored za dugmetaru
Odgovoriti sa citatom

zdravo jas sam vlatko iz makdedonije izvinjavam se ako ne pisem tacno na srpskom jeziku al nadam se da necete di zameriti:). molim vas da mi kazete prstored za dugmetaru dursku molsku ljestvicu. pa i ako moze neke note sa prstored.
ja sam svirio klavirsku harmoniku ali sada sviram dugmetaru ali ovde nema ko da mi pokaze. pa molim vas za pomos
Nazad na vrh
Mad_max

Pridružio: 20 Dec 2006

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2008 1:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne mislim da ovdje ima aktivnih forumasa dugmetaraca uopste... Ako ih ima nek ti pomognu, a ti u medjuvremenu malo proceprkaj po forumu, spominjali su se ti prstoredi dosta dosta puta
Nazad na vrh
franky

Pridružio: 14 Sep 2006

PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2008 7:21 am    Naslov: Re: prstored za dugmetaru
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav! Steta sto nisam prije vidio tvoju poruku, ali nema veze. Poslat cu ti ja prstored za dugmetaru (standardni, koji se sad najcesce svira), samo ces morat pricekat koji dan, jer preko vikenda ne radim. pozz
Nazad na vrh
BrckoMusic
top 10

Pridružio: 05 Dec 2004

PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2008 8:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nazad na vrh
vlatko-s-g

PorukaPoslao: Sub Jan 05, 2008 2:18 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

hvala puno franky mngo si me izradovao Very Happy a za cekanje nije problem pocekacu
Nazad na vrh
Starivlah

Pridružio: 28 Sep 2006

PorukaPoslao: Ned Jan 06, 2008 7:13 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nazad na vrh
franky

PorukaPoslao: Ned Jan 06, 2008 1:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav! evo kao sto sam obecao:

http://www.speedyshare.com/170893400.html

Napomena: U sablonu za desnu ruku nema napisanih snizenih tonova, npr. fis = ges, cis=des, itd., nego samo fis, cis, dis.... krugove sam radio u wordu pa mi nije bilo izvodljivo napisati dva znaka unutar kruga.

Nadam se da ce vam pomoci, SRETNO U VJEZBANJU!
Nazad na vrh
vlatko-s-g

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2008 5:56 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

franky hvala puno stvarno mnogo si mi pomognao. hvala Very Happy
Nazad na vrh
vlatko-s-g

PorukaPoslao: Sub Jan 19, 2008 12:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

kako da otsviram ovo so koj prstored: c-d-c triler posle jos jedan triler h-c-h pa posle idu tonove h g a h???? inace toj je rumenka kolo
Nazad na vrh
franky

PorukaPoslao: Sub Jan 19, 2008 11:32 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nije bas lako opisati to rijecima. Preporucio bih ti da uzmes samo sakle vjezbati za pocetak, tako da naucis osnovni sablon, a poslije ce ti i trilere lakse biti stavljat. Kad postavljas prstomet za neku pjesmu, kolo ili bilo sto drugo, uvijek slijedi prirodni hod prstiju i nece ti se zapetljavat niti smetat jedan drugom.
Nazad na vrh
zvoneto

Pridružio: 28 Okt 2006

PorukaPoslao: Sub Jan 19, 2008 12:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vlatko-s-g ::
kako da otsviram ovo so koj prstored: c-d-c triler posle jos jedan triler h-c-h pa posle idu tonove h g a h???? inace toj je rumenka kolo

ovo bi na klavirnoj islo 343 232 3123 a na dugmetari koliko sam shvatio palac se rijetko koristi probaj posložiti kako ti je najprirodnije to je česta sablona u kolima.
Nazad na vrh
zvoneto

Pridružio: 28 Okt 2006

PorukaPoslao: Sub Jan 19, 2008 12:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

gledajuci ovaj raspored sto je frano postavio mozda bi moglo: 343 232 4234, ovo gledam kao laik ali cini mi se evo da bi moglo tako e sad je li po pravilima vjerojatno nije ali cini mi se logicno.
Nazad na vrh
vlatko-s-g

PorukaPoslao: Pon Jan 21, 2008 6:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

franky ::
Nije bas lako opisati to rijecima. Preporucio bih ti da uzmes samo sakle vjezbati za pocetak, tako da naucis osnovni sablon, a poslije ce ti i trilere lakse biti stavljat. Kad postavljas prstomet za neku pjesmu, kolo ili bilo sto drugo, uvijek slijedi prirodni hod prstiju i nece ti se zapetljavat niti smetat jedan drugom.

Da slazem se sa tobom medjutim jas ni sam neki pocetnik jas vec sam svirao klavirsku harmoniku. pa mene sada to mnogo me interesiruje kako mogu da svirim i trilere s a kojim prstima jer vako stojim u mesto i ne mogu da napredujem. Sad
Nazad na vrh
Mad_max

Pridružio: 20 Dec 2006

PorukaPoslao: Pon Jan 21, 2008 6:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vlatko-s-g ::
franky ::

Da slazem se sa tobom medjutim jas ni sam neki pocetnik jas vec sam svirao klavirsku harmoniku. pa mene sada to mnogo me interesiruje kako mogu da svirim i trilere s a kojim prstima jer vako stojim u mesto i ne mogu da napredujem. Sad

Pa dobro ti je zvoneto rekao, sviraj onako kako ti je najprirodnije i za sto ti treba najmanje napora i lomljenja prstiju da bi odsvirao.
Nazad na vrh
vlatko-s-g

PorukaPoslao: Pon Jan 21, 2008 8:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

meni najprirodnije je da upotrebljavam 1 prst zato sto sam svirio klavirku pa zato trazim pomos.

inace sam probao toj prstored 343 232 4234 kako sto je pisao zvoneto i spored mene nije lose sta mislite vi???
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    YU MIDI forum -> Muzička teorija Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 1 od 5