Studio za tonske probe, Novi Beograd
korisničko ime:
šifra:
Brza pretraga Foruma:

YU MIDI Forum

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja    TražiTraži   
Registruj seRegistruj se

Sta je dobro za glas???

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    YU MIDI forum -> Muzička teorija

Autor Poruka
Nikola92

Pridružio: 22 Dec 2006

PorukaPoslao: Ned Jan 14, 2007 9:03 pm    Naslov: Sta je dobro za glas???
Odgovoriti sa citatom

Sta je dobro za glas i poboljsanje glasa?
Da li je istina da jaje moze da osnazi glas?
Nazad na vrh
Guster

Pridružio: 13 Jan 2007

PorukaPoslao: Ned Jan 14, 2007 11:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa evo nesto malo znam o tome ali ako ce da pomogne.... Smile
Glas moras da negujes, bez cigareta, gaziranih pica, hladnih pica, alkohola... Moras i nauciti da pevas "iz trbuha" tako kazu pevaci sta im je to Bog sveti zna... Ja sam jednom probao i podrignuo sam tako jako da... no ne bih sad o tome Smile Ne mozes pevati odmah posle jela (mozes ali ces stucati i bice ti kratak dah), kao sto ne mozes ici na trening posle jela e isto tako i sa pevanjem... Cuo sam da sok od limuna pomaze da se glasne zice isciste, da ti glas bude ostriji ali nije to u fazonu pij godinu dana i bice ostriji nego eto pred pevanje popijes limunadu bez secera i one se malo picnu Smile A posto imas 15tak god, verovatno jos nisi mutirao (ili bar ne do kraja) tako da ne mozes ocekivati da imas jak, pun glas i moze ti se desiti da puca dok pevas ili da prosto podvrisnes dok pevas... Tu je jedini lek da sacekas da hormoni odrade svoje s glasnim zicama... Al sta ces to su takve godine Smile E to za jaja ne znam... Ako ih odseces glas ce ti sigurno postati tanji i onako... zvonkiji Smile Sto me podseti na pricu o kontratenorima... no to i nije bas najsrecnije resenje... U svakom slucaju ne diraj jaja... Smile Pozdrav!
Nazad na vrh
Nikola92

Pridružio: 22 Dec 2006

PorukaPoslao: Ned Jan 14, 2007 11:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Guster ::
Pa evo nesto malo znam o tome ali ako ce da pomogne.... Smile
... Al sta ces to su takve godine Smile E to za jaja ne znam... Ako ih odseces glas ce ti sigurno postati tanji i onako... zvonkiji Smile Sto me podseti na pricu o kontratenorima... no to i nije bas najsrecnije resenje... U svakom slucaju ne diraj jaja... Smile Pozdrav!

Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh
kompozitor
top 10

Pridružio: 05 Nov 2005

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2007 1:06 am    Naslov: Re: Sta je dobro za glas???
Odgovoriti sa citatom

Nikola92 ::
Sta je dobro za glas i poboljsanje glasa?

Samo casovi solo pevanja .

Nikola92 ::
Da li je istina da jaje moze da osnazi glas?

Ne .

Pozdrav ...
Nazad na vrh
kezunica

Pridružio: 28 Feb 2005

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2007 2:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo jos korisnih saveta za glas objavljenih na ovom forumu ali pod drugom temom...

http://www.yumidi.com/forum/about6943.html

Pozdrav i srecno sa glasom
Nazad na vrh
dojaja

Pridružio: 30 Sep 2005

PorukaPoslao: Sre Jan 17, 2007 12:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jaja od noja su sigurno dobra solucija, mada ni stomaklija pred pevanje nebi bila losa, cisto radi treme i koncentracije Wink
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    YU MIDI forum -> Muzička teorija Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1