Studio za tonske probe, Novi Beograd
korisničko ime:
šifra:
Brza pretraga Foruma:

YU MIDI Forum

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja    TražiTraži   
Registruj seRegistruj se

Zasto se stalno kvari nova Guerrini?
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    YU MIDI forum -> Opisi instrumenata, saveti, preporuke...

Autor Poruka
Drinke

Pridružio: 16 Dec 2010

PorukaPoslao: Čet Dec 23, 2010 8:19 am    Naslov: Harmonika popravljena
Odgovoriti sa citatom

Juce oko podne zove me majstor i kaze harmonika je kao nova, ja pomislim nemoj molim te kao nova bolje kao stara i odem ja tamo...
Probam harmoniku a ona bolja nego ikada, nepropusta vazduh, sve radi kako treba, super.

Cena: 150 evra + 50 evra(baksis) = 200 evra

Sta je tacno bila greska nisam nikad razumeo ali rekao mi je da je harmonika propustala vazduh na par mesta, 3 tona su popravljena i da je morao da nastima neke delove diskanta ako sam ga dobro razumeo.
Konstatovao je takodje da su svi delovi originalni i odlicnog kvaliteta.

Svirao sam sinoc i stvarno sve je zategnuto sve radi besprekorno,zvuk je sad naravno mnogo bogatiji i cistiji nego pre, meh je tvrd.
Znaci harmonika je dobrog kvaliteta ali nije bila dobro sklopljena i nastimovana.
Nazad na vrh
mamula

Pridružio: 12 Apr 2008

PorukaPoslao: Čet Dec 23, 2010 10:38 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

to drinke, milo mi je da si zadovoljan! Sad samo rokaj i uzimaj lovu Very Happy
Nazad na vrh
Drinke

PorukaPoslao: Čet Dec 23, 2010 4:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

mamula ::
to drinke, milo mi je da si zadovoljan! Sad samo rokaj i uzimaj lovu Very Happy

Hvala brate, hocu Very Happy
Nek je i tebi sa srecom samo cepaj Cool
Nazad na vrh
rale
top 10

Pridružio: 11 Mar 2003

PorukaPoslao: Pet Dec 24, 2010 12:56 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Poenta Laughing Laughing Laughing
Bolje dati u Srbiji 150+50 eu baksisa, nego u Italiji 1200. Wink Laughing Laughing Laughing Laughing

Malo sale nije na odmet.
Nazad na vrh
njofra

Pridružio: 08 Feb 2005

PorukaPoslao: Sub Dec 25, 2010 9:09 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Lijep pozdrav.
Jedan moj prijatelj ima isti problem sa Guerrini harmonikom!
Kupio je novu prije 3 god. Prvih godinu dana je bilo sve ok. Onda se javio problem sa dihtovanjem. Radi se o tome da se aluminijski dio dirke racva na dvije klapne. Jedna u kabini i praralelno van kabine. Te dvije klapne moraju 100% istovremeno da padaju na patos! Ako jedna od klapni prije dodiruje patos, onda ispod one druge propusta vazduh.
Ovaj moj prijatelj, kojeg prije spomenuh, kad mu se javio taj problem, otisao je direktno u Guerrini. Imao je garanciju i onu su mu to sredili, tj. zadihtovali. E sad nastaju problemi! Nije proslo 2 mjeseca- opet isti problem! Totalno se razdihtovala. Covjek ovaj put odnese harmoniku kod lokalnog majstora, da izbjegne daleki put u Italiju, mada je u tom mementu jos imao garanciju. Lokalni majstor je zadihta 100%. Nakon 3 mjeseca opet katastrofa- totalno razdihtovana- pusta na sve strane ispod klapni. Itd. Mislim da je vec 5 - 6 puta zadihtavana i da se sama od sebe razdihta. Poenta: ustanovljeno je da je u pitanju neka greska u samim dirkama. Ili je premekan materijal ili negdje ima neki spanung, tako se se stalno dirke motaju. ( u pitanju je deseti ili stoti dio milimetra, ali dovoljno da vise ne dihtuje)
@Drinke: ja sam prilicno siguran da je kod tebe isti problem. Ne zelim da sirim pesimizam, ali ne bih se iznenadio da se i kod tebe ponovo razdihtuje u roku od 2-3 mjeseca. Vrijeme ce pokazati. Takodje mislim da si puno platio popravku kod lokalnog majstora! 150 eur + 50 baksis je puno s obzirom da je to za sposobnog majstora posao od max. 2-3 sata. A da ne govorim o 1200 EUR koje si Guerriniju platio za popravku.
Takodje se ne bih iznenadio da se jos neko javi sa istim problemom. Predpostavljam da je ta sudbina zakacila veci broj Guerrini harmonika koje se napravljene u periodu zadnjih 4 god.
Nazad na vrh
šokac

Pridružio: 30 Mar 2010

PorukaPoslao: Ned Dec 26, 2010 11:16 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovo što je Njofra napisao ima jako logike,htio bih da i on i ja pogriješimo ali lako je moguće da se sve ponovi i na toj harmonici kroz neko vrijeme...
Ili su poluge pojednostavljeno rečeno premekane pa se taj kut sviranjem "raširi" dok jedna klapna od te dvije na polugi ne zjevne pa propušta zrak ili nisu sve reparirane nego je samo napravljena "prva pomoć" pa se sve ponovi kasnije na nekoj ili nekim drugima,možda i zbog loših materijala na samim klapnama.
Ako je ovo drugo slučaj i ponovo se to desi fino s njom kod tog majstora i nek to napravi kako treba.
Nazad na vrh
Drinke

PorukaPoslao: Ned Dec 26, 2010 1:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

njofra ::
Lijep pozdrav.
Jedan moj prijatelj ima isti problem sa Guerrini harmonikom!
Kupio je novu prije 3 god. Prvih godinu dana je bilo sve ok. Onda se javio problem sa dihtovanjem. Radi se o tome da se aluminijski dio dirke racva na dvije klapne. Jedna u kabini i praralelno van kabine. Te dvije klapne moraju 100% istovremeno da padaju na patos! Ako jedna od klapni prije dodiruje patos, onda ispod one druge propusta vazduh.
Ovaj moj prijatelj, kojeg prije spomenuh, kad mu se javio taj problem, otisao je direktno u Guerrini. Imao je garanciju i onu su mu to sredili, tj. zadihtovali. E sad nastaju problemi! Nije proslo 2 mjeseca- opet isti problem! Totalno se razdihtovala. Covjek ovaj put odnese harmoniku kod lokalnog majstora, da izbjegne daleki put u Italiju, mada je u tom mementu jos imao garanciju. Lokalni majstor je zadihta 100%. Nakon 3 mjeseca opet katastrofa- totalno razdihtovana- pusta na sve strane ispod klapni. Itd. Mislim da je vec 5 - 6 puta zadihtavana i da se sama od sebe razdihta. Poenta: ustanovljeno je da je u pitanju neka greska u samim dirkama. Ili je premekan materijal ili negdje ima neki spanung, tako se se stalno dirke motaju. ( u pitanju je deseti ili stoti dio milimetra, ali dovoljno da vise ne dihtuje)
@Drinke: ja sam prilicno siguran da je kod tebe isti problem. Ne zelim da sirim pesimizam, ali ne bih se iznenadio da se i kod tebe ponovo razdihtuje u roku od 2-3 mjeseca. Vrijeme ce pokazati. Takodje mislim da si puno platio popravku kod lokalnog majstora! 150 eur + 50 baksis je puno s obzirom da je to za sposobnog majstora posao od max. 2-3 sata. A da ne govorim o 1200 EUR koje si Guerriniju platio za popravku.
Takodje se ne bih iznenadio da se jos neko javi sa istim problemom. Predpostavljam da je ta sudbina zakacila veci broj Guerrini harmonika koje se napravljene u periodu zadnjih 4 god.

Vrlo moguce da je tako jer vec evo posle par dana sviranja mi se cini kao da mala kabina pocinje da popusta mada nisam siguran. Ja sam isto kupio harmoniku pre 3-4 godine. U slucaju da se opet desi nesto slicno neznam ni sam vise sta da radim..
Nazad na vrh
Kiro
accordeon servis

Pridružio: 21 Feb 2008

PorukaPoslao: Ned Dec 26, 2010 10:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[.[/quote] Takve probleme za dihtaciju najvishe pravi BELI FILC koji se stavlja kod Guerrini. Previshe je mekan. Pozz.
Nazad na vrh
Drinke

PorukaPoslao: Pon Dec 27, 2010 10:00 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kiro ::
[.
Takve probleme za dihtaciju najvishe pravi BELI FILC koji se stavlja kod Guerrini. Previshe je mekan. Pozz.[/quote]

Hvala na obavestenju, znaci susretao si se sa ovim problemom i kod drugih guerrinija?

Izvini ali sta je to BELI FILC?

Dali moze BELI FILC da bude od nekog drugog proizvodjaca ili mora da bude original guerrini?
pozdrav
Nazad na vrh
Kiro
accordeon servis

Pridružio: 21 Feb 2008

PorukaPoslao: Pon Dec 27, 2010 1:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Beli filc mislio sam po boju. Dosta je mekan, nije srednje sabiven, takoda za skoro vreme od potiska federa dirke kako i od stakato sviranja on se brzo sabije /ne drzi dimenziju-debljinu/, kako i zna i stranicno kod drvene klapne da bezi od prvobitnog lezishta. Zeleni filc /po boji/ suprotno belim je dosta previshe sabiven, takoda malo vishe dirke tropaju-udaraju. Filc kako i dosta druge stvari, Guerrini kako i bilo koje druge fabrike ne proizvode. Shta bi bilo da svaka fabrika sve delove - repromaterijal sami proizvode. Pozz.
Nazad na vrh
Drinke

PorukaPoslao: Pon Dec 27, 2010 2:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kiro ::
Beli filc mislio sam po boju. Dosta je mekan, nije srednje sabiven, takoda za skoro vreme od potiska federa dirke kako i od stakato sviranja on se brzo sabije /ne drzi dimenziju-debljinu/, kako i zna i stranicno kod drvene klapne da bezi od prvobitnog lezishta. Zeleni filc /po boji/ suprotno belim je dosta previshe sabiven, takoda malo vishe dirke tropaju-udaraju. Filc kako i dosta druge stvari, Guerrini kako i bilo koje druge fabrike ne proizvode. Shta bi bilo da svaka fabrika sve delove - repromaterijal sami proizvode. Pozz.

Sad mi je jasnije, hvala ti.
Nazad na vrh
Kemis

Pridružio: 01 Jan 2005

PorukaPoslao: Čet Dec 30, 2010 3:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja samo kazem ovako ko oce da veruje dobro je i za njega ko nece nemora lose i za njega

Guerrini je vec poceo od 2001 da pravi lose harmonike klaviteti jeftine kozice pa jeftine tonovi
sve lose i lose mnogo sve ovo ORO ELEGANT I CRYSTAL od 2001 - 2008 totalno za nista nije ne samo da gusi i kozice ispadaju ton se rastima pa posle prazna harmonika se cuje nema ni jacina kao kad svira harmonikas na veselje bez pojacala
mogu samo rec ko kupi novu guerrinku narucite 1 klassa ton ma da je sabbatini binci artigiana cagnoni to su najbolji mani te se sa ove tonovi sta vi imate u fasenji losa kvaliteta druga klassa i losa marka znam da nekad bila salpa najjaca fabrika ali danas ne i to ju u vasu harmoniku koj ase zadrzi 2001 -2008 ja imam President elegant 1997 godista posle 2 godine uzeo sam ORO i oba dve harmonike imaju prva klassa meni je nije bitno sta ce guerrini u moju harmoniku da stavlja telefonski sam mu reko prva klassa Cagnoni marka kad sam bio po harmoniku otvorio je podatke mi dao da vidim sve ali doplatio sam i malo vise danas sam zadovoljan
imam jos jednu Professional 4 1986 godista isto tako moj otac narucio sebi sabbatini ton isto odlicna harmonika
tako i svima ovde kazem nemoj te samo da narucite PRESIDENT ORO ILI ELEGANT kad je gotovo ovo ono i cao dovidjena ( nikako odma narucite i prva klassa u fasenji i posle pustite slusalicu od telefona ko oce da ima dobru harmoniku mora tako da naruci
.........................................................................................................
sto svako kaze uzmite polovna harmonika a ne nova mogu da razumem
da je mnogo rasvirana ali champion professional4 superior2 superior 3 iz 70 te godine znam da ima ih nekoliko prve klasse (Taboro Tonovi )
stari harmonikasi su narucili znaju sta je dobro i sta nije
NOVA HARMONIKA MOZE DA RADI 100 PUTA BOLJE OD STARIJA I LEPSA JE SAMO NARUCITE BOLJI TONOVI PRVOM KLASSOM I SVAKO CE DA CENI SVOJU HARMONIKU i nece da kaze gusi i losa je

jos jedan dobar tip
majstora za harmonike servisiranje su najbolji
GRACA IZ BG DRAGI IZ NISA I KIRO SISKOVSKI IZ MK

srdacni pozdrav
Nazad na vrh
ZOKI73

Pridružio: 12 Feb 2008

PorukaPoslao: Pet Dec 31, 2010 8:32 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kod mene su na Presidentu iz 1980-81 tonovi Taboro i harmonika radi radi odlično.
Nazad na vrh
Robi

Pridružio: 05 Nov 2009

PorukaPoslao: Pet Dec 31, 2010 10:12 am    Naslov: Kad bi znao gde cu da padnem ja bih seo, kaze nas narod
Odgovoriti sa citatom

Kemis ::
Ja samo kazem ovako ko oce da veruje dobro je i za njega ko nece nemora lose i za njega

Guerrini je vec poceo od 2001 da pravi lose harmonike klaviteti jeftine kozice pa jeftine tonovi
sve lose i lose mnogo sve ovo ORO ELEGANT I CRYSTAL od 2001 - 2008 totalno za nista nije ne samo da gusi i kozice ispadaju ton se rastima pa posle prazna harmonika se cuje nema ni jacina kao kad svira harmonikas na veselje bez pojacala
mogu samo rec ko kupi novu guerrinku narucite 1 klassa ton ma da je sabbatini binci artigiana cagnoni to su najbolji mani te se sa ove tonovi sta vi imate u fasenji losa kvaliteta druga klassa i losa marka znam da nekad bila salpa najjaca fabrika ali danas ne i to ju u vasu harmoniku koj ase zadrzi 2001 -2008 ja imam President elegant 1997 godista posle 2 godine uzeo sam ORO i oba dve harmonike imaju prva klassa meni je nije bitno sta ce guerrini u moju harmoniku da stavlja telefonski sam mu reko prva klassa Cagnoni marka kad sam bio po harmoniku otvorio je podatke mi dao da vidim sve ali doplatio sam i malo vise danas sam zadovoljan
imam jos jednu Professional 4 1986 godista isto tako moj otac narucio sebi sabbatini ton isto odlicna harmonika
tako i svima ovde kazem nemoj te samo da narucite PRESIDENT ORO ILI ELEGANT kad je gotovo ovo ono i cao dovidjena ( nikako odma narucite i prva klassa u fasenji i posle pustite slusalicu od telefona ko oce da ima dobru harmoniku mora tako da naruci
.........................................................................................................
da je mnogo rasvirana ali champion professional4 superior2 superior 3 iz 70 te godine znam da ima ih nekoliko prve klasse (Taboro Tonovi )
NOVA HARMONIKA MOZE DA RADI 100 PUTA BOLJE OD STARIJA I LEPSA JE SAMO NARUCITE BOLJI TONOVI PRVOM KLASSOM I SVAKO CE DA CENI SVOJU HARMONIKU i nece da kaze gusi i losa je

jos jedan dobar tip

srdacni pozdrav

Kad sam narucivao harmoniku nigde nisam dobio alternativu koji kvalitet tonova da narucim, znaci usmeno mi nisu nista rekli a na njihovoj web stranici pise da su harmonike super deluxe!
Lose je od guerrinija ako sebe smatra kvalitetnim proizvodjacom a uvaljuje tonove losijeg kvaliteta.
To je kao kad kupis mercedes i posle godinu dana ti pukne blok motora a u mercedesu ti kazu pa sto nisi narucio bolji blok.
Guerrini se pokazao kao vrlo losa harmonika u zadnje vreme i moj savet je takodje nekupujte novu guerrini.
Nazad na vrh
Kemis

Pridružio: 01 Jan 2005

PorukaPoslao: Pet Dec 31, 2010 1:18 pm    Naslov: Re: Kad bi znao gde cu da padnem ja bih seo, kaze nas narod
Odgovoriti sa citatom

Robi ::
Kemis ::

jos jedan dobar tip

srdacni pozdrav

Kad sam narucivao harmoniku nigde nisam dobio alternativu koji kvalitet tonova da narucim, znaci usmeno mi nisu nista rekli a na njihovoj web stranici pise da su harmonike super deluxe!
Lose je od guerrinija ako sebe smatra kvalitetnim proizvodjacom a uvaljuje tonove losijeg kvaliteta.
To je kao kad kupis mercedes i posle godinu dana ti pukne blok motora a u mercedesu ti kazu pa sto nisi narucio bolji blok.
Guerrini se pokazao kao vrlo losa harmonika u zadnje vreme i moj savet je takodje nekupujte novu guerrini.

ja sam vec i napisao ko se razume u fasenji narucuje ce prva klassa
naravno da guerrini nikad ti nece reci kakav kvalitet ubaci covek je svoj zavrsio odbogatio od svoje harmonike kao sto sam i napisao od 2001-2008 poceo da radi lose tonski kvaliteta harmonike
zasto branimir djokic misa mijatovic kemis aca cergar dejan kostic
lelo nika borko sve ove muzicari profesionalci imaju u harmoniku prva klassa Harmonikas ako oce da mu harmonika radi kako treba mora da gleda i da zna sta kupi a ne odma evo pare i dovidjena
i posle dva tri dana najebo odma se ispadne pa se gusi pa se rastima
nova harmonika ako uzes nije nista lose da doplatis jos 2000 evra i da imas harmonika kako treba
kupis naprimer PRESIDENT ORO SA 4500 € nova
daj jos 1500-2000 i imaces najbolja harmonika i ako je elegant crystal

danas ko kupi polovna harmonika elegant ili oro ili crystal
bitno mu je samo da menja tonovi u primu i u basu
ili ce svaki mesec kod majstora da zdere po 100 evra do 600 popravka
i opet nista
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    YU MIDI forum -> Opisi instrumenata, saveti, preporuke... Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sledeci
Strana 2 od 3